Přivítání do školního roku 2018/2019

Vážení rodiče, milé děti!

vítám Vás před branami nového školního roku 2018/2019, který nás vítá již delší dobu tropickým počasím. Věřím, že jste plni očekávání zrovna tak, jako my učitelky a správní zaměstnanci. Snažili jsme se mateřskou školu připravit tak, aby všechny děti byly s prostředím celý rok spokojené a aby chodily za kamarády a paní učitelkou do mateřské školy rády. 


Letos se těšíme na třicet nových dětí, zejména ve věku 2-3 roky. Proto jsme se rozhodli, že v batolecí třídě Cipísek budou o děti pečovat chůvy dvě s dvěma pedagogy, jelikož i letos, třetí rokem, je batolecí třída naplněna po okraj. I letos budou v některých třídách asistentky pedagoga spolupracovat na vzdělávání dětí s učitelkou.
Na hlavní tabuli před budovou MŠ  jsou pro Vás připraveny základní informace, ostatní události již budete sledovat na nástěnkách jednotlivých tříd nebo na našem školním webu. Opět v září budou probíhat třídní schůzky a již v tomto měsíci máme naplánovaný adaptační výlet do Hlučína na farmu. Letos nás čeká obhajoba titulu EKOŠKOLA a byli bychom moc rádi, kdybyste nám byli v tomto těžkém a zodpovědném úkolu nápomocni. Uvítáme i nové členy v EKOTÝMU. Čeká nás opět mnoho aktivit. např: Zámecké strašení, Vánoční cinkání, Karneval, lyžařský, plavecký, in-line kurz bruslení, ekoprojekty, projekt "Zachraň život", škola v přírodě, Zahradní slavnost, výlety exkurze, divadla.
Dne 22.8.2018 nám schválilo MŠMT projekt z OPVVV "Děti z kouzelné zahrady u Zámku" (šablony II), díky kterému získala naše mateřská škola finanční podporu 654 481, 00 ,- Kč. a my se můžeme díky této dotaci  také těšit na krásné projektové dny ve škole i mimo školu...třeba do DOMU UMĚNÍ v Ostravě.

Věříme, že i vy po krásných slunných prázdninách netrpělivě očekáváte až se dveře mateřské školy opět otevřou a vy budete moci sledovat, jak dělá Vaše dítě pokroky ve vývoji, jak navazuje další přátelství a jak s radostí učí "rodiče dospěláky" novým věcem.

Těšíme se na Vás a Vaše děti a přejeme úspěšný start do nového školního roku 2018/2019.

Mgr. Jarmila Petrošová, ředitelka MŠ Paskov a kolektiv zaměstnanců.

Copyright © 2018 Mateřská škola Paskov | Všechna práva vyhrazena