Dárečky pro babičky a dědečky

Na začátku školního roku jsme se rozhodli s dětmi v mateřské škole udělat radost seniorům v našem městečku. Ale jak? Nápadů od dětí bylo více, a konečné rozhodnutí bylo, že vyrobíme dárečky, které je nejen potěší, ale také pomohou.

Děti společně se svými rodiči přinesli do školky bylinky, které vypěstovali na svých zahrádkách (mátu, meduňku, levanduli, tymián,...), ve školce jsme s dětmi bylinky usušili a poté „vyráběli“ KOUPELOVOU BYLINKOVOU SŮL. Aby bylo vidět jaká bylinka je v konkrétním pytlíku, vytvořily děti také etikety.

Děti tato aktivita velice bavila a těšili se na předání dárečků seniorům v místním Bydlení pro seniory, pro které si také nacvičili povídání o bylinkách, ale bohužel nám to již pandemie Covid-19 nedovolila. Proto jsme se rozhodli, že dárečky seniorům pošleme a doufáme, že je potěší.

Radka Mynářová, třída RákosníčekCopyright © 2018 Mateřská škola Paskov | Všechna práva vyhrazena