V této třídě Ferda Mravenec vyučují paní učitelky  Zdeňka Mičlová, Bc. Renáta Senftová a asistent pedagoga Markéta Štíhlová.

(pro zvětšení fotografií na něj klikněte)

Co jsme se už naučili

Počet dětí ve třídě: 27
Třída věkově heterogenní: 3 - 6 let

Charakteristika třídy Ferda Mravenec pro školní rok 2024/2025

Ve třídě Ferda Mravenec je ve školním roce 2024/2025 zapsáno 27 dětí. Z toho je 15 chlapců a 12 děvčat. Jsme třída věkově heterogenní, děti mají v rozmezí 3-6 let, z toho je 10 předškoláků.
S dětmi budou pracovat paní učitelka Zdeňka Mičlová, Bc. Renáta Senftová a asistentka pedagoga Markéta Štíhlová.
Děti budou vzdělávány dle RVP PV, školního vzdělávacího programu, který má název: „Děti z kouzelné zahrady u zámku“ a v programu „Začít spolu“, také s předškolními dětmi budeme pracovat i dle Metody dobrého startu.
Třída Ferda Mravenec je uzpůsobena pro děti tak, že splňuje bezpečností i hygienické podmínky, které jsou pro děti tohoto věku nejvíce podstatné. Třída je navržena v jemných pastelových barvách s místy jak pro spontánní činnosti dětí, tak i pro odpočinek nebo soukromí. V naší třídě se zaměřujeme na rozvoj samostatnosti, spolupráce a kreativity dětí, podobně jako je tomu u Ferdy Mravence, který je pilný, chytrý a vždy ochotný pomoci.
Děti se u nás učí prostřednictvím her a zážitků, přičemž klademe důraz na rozvíjení jejich sociálních dovedností, jemné motoriky a poznávání světa kolem nás. Vytváříme prostředí plné pohody a radosti, kde každý den přináší nové dobrodružství a příležitosti k učení.

Charakteristika třídního vzdělávacího programu ve třídě Ferda Mravenec 2024/2025

" Svět plný zázraků.“

Motto:
„Zvědavost nás vede, radost nás pohání.“

Při výchovně vzdělávací práci vycházíme z RVP pro MŠ a základního principu programu ZAČÍT SPOLU a ŠVP „Děti z kouzelné zahrady u zámku“.
Pomocí malého živočicha „veverky Emilky“ se děti postupně budou seznamovat s těmito IB:
* Emilka v kouzelné zahradě
* Budeme si hrát a poznávat s veverkou Emilkou
* Emilka u rozezpívané vrby
* Veverka Emilka už bude školák
* Emilka cestuje do říše pohádek
* Jsme kapkou v moři v lidské společnosti
* Emilčina zdravá abeceda

Veverka Emilka děti nenásilně seznámí a pomůže jim zvládat vše z oblasti EVVO – environmentální, multikulturní, bude pomáhat dětem ohroženým škol. neúspěchem, bude je učit lásce ke vzdělání, rodině, lidem a přírodě kolem nás, kamarádství a kolegialitě, bude u dětí vzbuzovat a navazovat atmosféru bezpečí, důvěry a porozumění, vést děti k ekologickým aktivitám, k péči o životní prostředí, lásce k přírodě živé i neživé.

PŘI PLÁNOVÁNÍ ČINNOSTÍ SE BUDEME ŘÍDIT HLAVNÍMI CÍLY VZDĚLÁVÁNÍ:
1. Rozvíjení dítěte a jeho schopnost učení
2. Osvojení si základních hodnot, na nichž je založena naše společnost
3. Získání osobní samostatnosti a schopnost projevovat se jako samostatná osobnost působící na své okolí.
4. Rozvíjení osobnosti dítěte pomocí přirozené výchovy.
5. Posilování jeho zdravého sebevědomí.
6. Podporovat dětskou zvědavost a touhu objevovat a zkoumat nové věci ve světě kolem nás.
7. Rozvíjení empatie, úcty k druhým a pochopení pro krásu a zázraky v každodenním životě.

Velkou roli zde hraje prožitkové učení a integrované vzdělávání.
Ve vzdělávání zohledňujeme věk a vyspělost dětí, individuální vzdělávací potřeby a možnosti jednotlivých dětí.
Velký důraz a velkou pozornost budeme po celý rok věnovat spolupráci s rodiči, budeme konzultovat všechny problémy a možnosti, jak co nejlépe a citlivě postupovat při výchově a vzdělávání jejich dítěte.