V této třídě KŘEMÍLEK vyučují paní učitelky Bc. Lucie Kreclová, Silvie Rundtová, Dis. et DiS. a asistentka pedagoga Simona Chroboková

(pro zvětšení fotografií na něj klikněte)

Co jsme se už naučili

Počet dětí ve třídě: 28
Třída věkové heterogenní: 4 - 6 let

Charakteristika třídy Křemílek v roce 2021 – 2022

Ve třídě Křemílek je ve školním roce 2021/2022 zapsáno 28 dětí, z toho 14 dívek a 14 chlapců. Jedná se o třídu věkově heterogenní, děti mají v rozmezí 4– 6 let, z toho 11 předškoláků, kteří z větší části pokračují z loňského roku. Ve třídě máme 3 děti s individuálním plánem, které budou docházet na přezkoušení, jeden chlapec pokračuje z loňského roku ze třídy Krteček nově s asistentem pedagoga Simonou Chrobokovou, třídními učitelkami této třídy jsou Bc. Lucie Kreclová a Silvie Rundtová, DiS. et. DiS, o úklid se stará Pavlína Lipinová.

Charakteristika vzdělávacího programu 2021 - 2022

Název třídního vzdělávacího programu:  "Letem světem s Křemílkem"

Motto: „Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými.“

Třídní vzdělávací program s názvem „Letem světem s Křemílkem“ vychází z RVP PV s programem Začít spolu a školního vzdělávacího programu s názvem „Děti z kouzelné zahrady u zámku II.“
Třídní vzdělávací program je založen na osobnostně orientovaném modelu výchovy dítěte podle jeho potřeb a možností. Dítě se učí vlastní organizací hry, činností a hodnocením svých schopností. Využívá k tomu širokou nabídku různých příležitostí připravených v mateřské škole nebo vyplývajících z událostí v okolí a rodiny. Naším cílem je, aby se děti ve třídě cítily bezpečně. Nadále se budeme snažit vytvářet příjemné a vhodné podmínky pro rozvoj dětí, pohody a zdravého životnímu stylu. Postupně budeme vést děti k samostatnosti při řešení svých i vnějších problémů a konfliktů tak, aby nevolilo nejsnazší cestu, tj. přes dospělé, ale hledalo samo způsoby řešení problémů. Chceme, aby se děti učily poznávat svět kolem sebe a to především objevováním, pozorováním, sledováním a tvořením.

V letošním školním roce naše mateřská škola vybudovala mini farmu, ve které děti mají možnost ne pouze pozorovat zvířata, ale i si vyzkoušet co vše co k tomu patří. V rámci vzdělávání mají děti možnost poznávat prostředí ve kterém žijí domácí zvířata, učí se pečovat o ně, zpracovávat jejich produkty a poznávat jejich potřeby. Děti mají možnost si sbírat křepelčí vajíčka, které dále využíváme k přípravě jídel. Poznávají koloběh života a jsou její součástí. Učíme děti starat se o zvířata a žít tak, abychom byli součástí přírody a svým jednám a činy ji nepoškozovali. V rámci eko programu naší mateřské školy se zúčastníme turistického výletu na Paskovskou haldu a pokud nám to situace dovolí tak bychom s dětmi rádi zdolali 3 vrcholy Beskyd. V rámci poznávání svého okolí se chystáme na návštěvu kostela sv. Michaela Archanděla. Celým školním rokem nás bude provázet veverka Emilka, která je symbolem Školního vzdělávacího programu naší mateřské školy.