Třída Křemílek - Co jsme se už naučili

Leden 2020

V měsíci lednu se naše třída Křemílek zaměřila na „zdravý životní styl“ a „zimní sporty. Hodně jsme si povídali o tom, jak své tělo posílit v období chřipek a nachlazení, jaké jsou zdravé a naopak nezdravé potraviny. Tvořili jsme jednohubky z piškotů a banánů pro sportovce a odšťavňovali ovoce a zeleninu. S některými dětmi z různých tříd jsme absolvovali lyžařský kurs v Malenovicích, kde jsme si to užili, i když to ze začátku vypadalo, že budeme lyžovat na „blátě“. Děti si ve třídě vyráběly lyže z kartonu, brusle z papíru na kterých se učili šněrovat boty a hokejky ze dřevěných špachtlí. Užili jsme si spoustu legrace i když sněhu jsme se zatím nedočkali.

Prosinec 2019

Listopad 2019

Začátkem měsíce proběhly podzimní dílničky s rodiči, kde rodiče spolu s dětmi dlabaly dýně na Zámecké strašení. Tato společná akce je velmi oblíbená a těší se velkému zájmu našich nejmenších. V tomto podzimním měsíci jsme se spolu s dětmi zaměřili zejména na podporu příjemného prostředí v MŠ. Děti jsme vedli k prosociálnímu chování mezi sebou, podporovali jsme vhodné chování. Děti jsme vědomě vedli ke vzájemné spolupráci mezi kamarády ve třídě. V tomto měsíci si děti rozšířily poznatky o svém rodném městě, společně jsme si vyrobili papírového draka a nezapomněli jsme také na naše zvířátka. Děti se po celý měsíc cítily v MŠ spokojeně a své každodenní zážitky s radostí vypravují svým rodičům a příbuzným.

Říjen 2019

V měsíci Říjnu jsme se s dětmi ze třídy Křemílek těšili na interaktivní divadlo na téma „dopravní pohádky“. Při pobytu venku jsme se zaměřili na změny v přírodě během podzimu, seznamovali jsme se s plody včetně významu těchto plodů pro člověka. Během jednoho dopoledne jsme odběhli na dopolední představení planetária, navštívili knihovnu , kde na nás čekala beseda na téma Velryba Gerda. Měli jsme možnost přivítat a užít si týden s "novými" paní učitelkami ze sousedního státu, které se přišly podívat na výuku v české republice a zároveň jsme se dozvěděli jak to chodí u našich Slovenských sousedů.

Září 2019

V měsíci září jsme se zaměřili hlavně na správnou adaptaci jak stávajících tak nových dětí. Povídali jsme si o pravidlech naší třídy Křemílek, o bezpečnosti nejen ve třídě, ale i na zahradě a na procházkách. Seznamovali se s novými kamarády, snažili se zapamatovat si jejich jména pomocí rozličných her. S dětmi poznáváme okolí mateřské školy, ukazujeme si známé budovy, poznáváme zámecký park. Hodně času trávíme na školní zahradě, kde si děti hrají hry dle vlastní fantazie.